comment Komentarz: 0

Budujemy naturalny dom...z gliny

Czy to nie fajny zbieg okoliczności, że zajmując się zawodowo gliną, budujemy jednocześnie naturalny i ekologiczny dom z gliny i ze słomy?

Czy to nie fajny zbieg okoliczności, że zajmując się zawodowo gliną, budujemy jednocześnie naturalny i ekologiczny dom z gliny i ze słomy? W domu będzie znajdować się duża przestrzeń dla pracowni oraz sklep stacjonarny. Nie możemy się doczekać chwili, w której będziemy Was witać w tej przestrzeni z kubkiem pysznej kawy!

Nasz dom i pracownia już stoją. Budowę zaczęliśmy w zeszłym roku. Przed nami jeszcze dużo pracy związanej z naturalnymi tynkami glinianymi, oraz z wykończeniem domu i pracowni w środku.

O budowaniu w technologii straw bale znajdziecie dużo źródeł w Internecie, nie będziemy teraz jej opisywać. Być może znajdziemy na to przestrzeń i czas innym razem. To na co, chcemy zwrócić uwagę, to ludzie, z którymi nasz dom budowaliśmy. W lipcu zeszłego roku, nasza piękna działka pod lasem zamieniła się w pole namiotowe. Przyjechali do nas ludzie z całej Polski, aby pomóc nam zrealizować nasze marzenie. Przez trzy miesiące wszyscy spaliśmy w namiotach, jedliśmy wspólnie posiłki, wieczorami kąpaliśmy się w drewnianej świerkowej balii podgrzewanej piecykiem lub siedzieliśmy przy ognisku. Budowaliśmy z wzajemnym szacunkiem dla siebie i dla tego co powstaje. Bywały dni, w których na budowie mieliśmy kilkanaście osób. Wyobraźcie sobie, że każdy śpiewa. Buduje i śpiewa. I tak właśnie zbudowaliśmy dom! Zyskaliśmy kilka cudownych znajomości, kilka pięknych głębokich przyjaźni. Chcemy dzielić się ze światem taką wizją budowania domu, a Wam pokazujemy garść zdjęć, które są piękną pamiątką z budowy.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
To top

Zarejestruj

Rejestracja

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Resetetuj hasło